ayaş içmeceleri hakkında

ayaş içmeceleri tarihçe

izin belgesi

ziyaretci gorusleri, ayas, beypazarı,

ayaş içemeceleri, kaplıca, ankara kaplica, 2016 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI İLANI,

Hakkımızda

Ayaş İçmece ve Kaplıcaları, Ankaraya 83 km, Ayaş'a 23 km mesafede Ayaş-Beypazarı yolundan 3 km içeride huzurun ve oksijenin bol olduğu bir şifa cennetidir.

Başkent Ankara’nın batısında, tarihi İpek Yolu üzerinde, Ankara’ya 45 dakikalık mesafededir. Bilinen tarihi 2000 sene öncesine dayanır. Kuruluş yılı 1892 olan işletmemiz Ayaş İçmece ve Kaplıcaları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon A.Ş. ismi ile halen faaliyetini sürdürmektedir.Tesisimiz, huzurun ve oksijenin bol olduğu, tarih ile doğanın iç içe girdiği, 800 yatak kapasiteli, şifalı kaplıcaları, kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, kondisyon salonu, 80 Kişilik Toplantı Salonu, restoran, market, çay ve dinlenme salonu ile standart odalarında yarım küvet, wc, televizyon, mini buzdolabı, saç kurutma makinesi bulunan çok özel bir şifa cennetidir.

Sayıları 1500’e ulaşan termal suları ile ünlü Anadolu topraklarında 1892 yılından bu yana hizmet veren merkezimiz, Sağlık Bakanlığınca verilen hem içme, hem de kaplıca merkezi ruhsatlı ilk tesistir. İçme ve banyo olarak kullanılan şifalı su adeta her derde devadır.

Stresli gündelik hayat, zor çalışma koşulları, kirli ve gürültülü şehir atmosferi, hepimizi yıpratıyor. Huzurlu ve sağlıklı yaşam reçetesi olarak biz sizlere, yeşillikler içerisinde bol oksijenli bir atmosferde, senede en az üç gün olmak üzere Ayaş İçmece ve Kaplıcaları SPA’yı öneriyoruz.

Tarihin çok eski derinliklerinden bugüne kadar şifalı etkileri bilinerek insanlar tarafından kullanılan Ayaş içmece ve kaplıca suyu, sıcaklığı, radyoaktivitesi ve içerisindeki mineraller bakımından dünyaca ünlü Avrupa’daki Karlovy Vary suyunun benzeridir. İçme olarak dünyada bu özelliklere sahip üçüncü bir su yoktur. Banyo olarak da şifalı etkisi bakımından yurdumuzda bulunan diğer sıcak kaplıca sularının başında yer alır. Toplam Mineralizasyon 10038,9 mg/ lt.

fotoğraf galerisi