Şifalı Su
şifalı suyun içmece olarak faydaları şifalı suyun kaplıca olarak faydaları

 

Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları

Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Böbrek ve Safra kesesi kum ve taşları düşülmesine yardımcı olur
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Kabızlığı önler ve tedavi eder.
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Cinsel gücü artırır.
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları

 Mide bağırsak ve karaciğer tembelliklerine iyi gelir. Bu organları faaliyete geçirir.

Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  İdrar yolları iltihaplarını tedavi eder.
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Mide ve bağırsakları solucan, şerit ve kıl kurdundan temizler. Bunları dışarı atar.
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Hazımsızlığı, ağız kurumasını ve müzmin kabızlığı önler, iştahı açar.
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Ağız Kuruması
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Hormon ifrazını arttırır.
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Nedeni bilinmeyen baş ağrılarını giderir.
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları  Kanda bulunan toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.
Şifalı Suyun İçmece Olarak Faydaları

 Karaciğer, safra kesesi, böbrek gibi iç organların düzenli çalışmasına yardımcı olur.

Hiçbir rahatsızlığı olmayanların bile senede bir defa içme kürü yapmaları çok faydalıdır. İnsan vücudu yaşadığı sürece organizmada biriken zehirli maddeleri idrar, dışkı, ter, safra, tükürük bezleri ve buna benzer boşaltım yolları ile dışarı atar. Zamanla bu zehirlerin tam olarak dışarı atılması güçleşir, organlar tembelleşir ve zehirli maddeler vücutta birikip artmaya başlar.

Ayrıca Stres, eksoz ve bacalardan çıkan zehirli gazlar, gürültü ve sıkıcı şehir hayatı, hareketsizlik, vücudumuzdaki metabolik faaliyetleri olumsuz bir şekilde etkiler. Bunun sonucu olarak baş ağrısı, iştahsızlık, mide bağırsak tembelliği, kabızlık gibi belirgin şikayetler oluşur, safra kesesi tembelleşir, safra bağırsağa gerektiği kadar akmaz, safra koyulaşır. Karaciğer hücreleri tembelleştiği için safra imalı azalır. Kesedeki koyulaşmış safra kum ve taş teşekkülüne uygun bir ortam haline gelir. Böbrek faaliyetleri de zayıfladığı için aynı olay orada da olur.

İçmecenin suyu sık aralıklarla içilerek birkaç müsil etkisinden sonra geniş aralıklarla (20-25 dakika) içilerek suyun bağırsak tarafından bir gıda gibi emilerek kana karışması sağlanır. Bu içme kürünün etkili olması için en az 1 hafta veya 10 gün sürmesi uygundur. Devamlı ishal olmak fayda yerine zararlı olabilir, bağırsak mukozasını aşındırdığı için kanama dahi olabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi seyrek aralıklarla içilmesi ile kana karışan su vücudun en uzak köşelerine kadar ulaşarak etkilerini gösterir. Suyun bütün vücudumuzdaki hücrelerin hayati faaliyetini kamçılama, hızlandırma etkisi vardır. Ayrıca suyun aynı yönde radyoaktif etkisi de buna ilave edilmektedir.

Su karaciğer hücrelerini aktive ederek safra imalini artırır, tembelleşmiş kesedeki koyulaşmış safra kesenin aktivasyonu ile bağırsağa ulaşır. Bol yeni safra keseyi doldurup boşaltarak yıkamış olur. Bütün vücudun hücrelerinin aynı şekilde çalışması hızlanarak (aktife olarak) hücreler arası boşluklarda yukarıda bahsettiğimiz nedenlerle biriken metabolizma sonu atılması gereken zehirli zararlı maddeler idrar, safra, ter, dışkı, tükrük, mide bağırsak salgıları, pankreas salgısı gibi boşaltım yolları ile bol bir şekilde dışarı atılır ve vücut tümü ile yıkanmış olarak sağlığına kavuşur. Aynı şekilde vücuttaki bütün hormonların aktive olduğu gibi kadın ve erkek hormonları da aktive edilerek cinsel arzunun uyarılmasını ve yetersizliğin tedavisini sağlar.