Şifalı Su
şifalı suyun içmece olarak faydaları şifalı suyun kaplıca olarak faydaları

 

Şifalı Suyun Kaplıca Olarak Faydaları

Romatizma, lumbago, siyatik, nevralji, nevrit, polinevrit, kadın hastalıkları, kırık ve çatlaklardan sonraki mafsal yapışıklıklarında, havuz banyosu en uygun tedavidir.

Ayrıca hiçbir rahatsızlığı olmayanların bile senede bir defa içme kürü yapmaları çok faydalıdır. İnsan vücudu yaşadığı sürece organizmada biriken zehirli maddeleri idrar, dışkı, ter, safra, tükürük bezleri ve buna benzer boşaltım yolları ile dışarı atar.

Zamanla bu zehirlerin tam olarak dışarı atılması güçleşir, organlar tembelleşir ve zehirli maddeler vücutta birikip artmaya başlar.

Fazla yiyip içme, alkollü içkiler, sigara, zehirli maddeler ve bozuk gıdalar, devamlı büro hayatı ve vücudun hareketsiz kalması, uzun süre kapalı ve havasız yerde yaşamak, zihin yorgunluğu, uykusuzluk, uzun süreli gürültülü şehir hayatının verdiği iç sıkıntısı, yorucu iş hayatı, büyük şehirlerin pis havası, otomobil egzozlarından ve kalorifer bacalarından çıkan zehirli maddeler, gazlar, zehirli boyalar vücutta zehirli madde birikmesinde büyük rol oynarlar.

İşte bu suyu içen kimselerde birikmiş olan bu zehirli maddeler idrar, dışkı, ter, safra vesaire gibi yollardan kolayca dışarıya atılırlar.

Böyle hallerde bu su içme olarak en tabii şifa kaynağıdır. Zira suyun tıbben tespit edilen en önemli tesirlerinden birisi vücuttaki bütün boşaltım organlarını faaliyete geçirmesidir. Ayrıca radyoaktif tesiri de buna eklenerek hücrelerin canlılığını arttırmaktadır.. su idrarı çoğaltır. Bağırsağı kolayca boşaltır. Safra ifrazatını artırır. Karaciğer hücre faaliyetini artırır.. bol terleme sağlar. Tükürük ifrazını artırır. Hormon ifrazını ve cinsel kudreti artırır.

Şifalı Suyun Banyo Olarak Faydalı Oluğu Haller

Şifalı Suyun İçme ve Banyo Tarifine Ulaşmak İçin Tıklayınız

ayaş içmeceleri Romatizma
ayaş içmeceleri Lumbago
ayaş içmeceleri Siyatik
ayaş içmeceleri Nevralji
ayaş içmeceleri Nevrit
ayaş içmeceleri Polinevrit
ayaş içmeceleri Kadın Hastalıkları
ayaş içmeceleri Kırık ve çıkıklardan sonraki mafsal yapışıklıklarında Havuz banyosu en uygun tedavidir.